Online Magaza

Neden Ayvalık Zeytinyağı ?

 

Ayvalık Zeytinyağının en önemli özelliği kendisine has karakteristik bir yapısının olmasıdır. Bu özelliğini iklim ve toprak yapısından almaktadır. Dünya’nın ikinci Oksijen kaynağı olan Kaz Dağlarının ve denizden gelen iyot yüklü havanın meşhur Ayvalık rüzgârları olan lodos, poyraz ve karayel ile beslenmesi neticesinde, zeytinyağının kalitesine eşsiz bir nefaset sağlamaktadır.

 

Cografi işaretleme Nedir ?

 

Ayvalık Zeytinyağı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen Coğrafi Tescil İşaretini alarak kalitesini kanıtlamıştır. Duyusal ve kimyasal analizler sonucu, Ayvalık Ticaret Odası tarafından verilen belge ile sadece Ayvalık sınırları içerisinde yetişen zeytinlerden üretilen zeytinyağları üzerine, Ayvalık Zeytinyağı Coğrafi işareti bulunmaktadır.

 

Ayvalık Cografi İşareti

 

* Ayvalık Zeytinyağı Coğrafi İşareti taşıyan yağın Ayvalık bölgesi zeytinlerinden Ayvalık’ta üretildiğinin resmi belgesidir.

* Piyasada Ayvalık Zeytinyağı adı altında bir çok zeytinyağı vardır. Hangisinin gerçek Ayvalık Zeytinyağı olduğunun resmi belgesidir.

* Dünyada zeytinyağında önde gelen her bölgenin bir Coğrafi İşareti vardır. Bu belge zeytinyağının kalitesi ve özgünlüğünün simgesidir.

 

Kurumsal Yardım Mağazalar Bilgilendirme Sertifikalarımız

 

 

Hakkımızda

 

Ekinci-Birel Holding kuruluşu olan Ekbir Zeytincilik Ticaret A.S. 2009 yılında Ayvalık'taki taş baskı soğuk sıkım ile yeni teknolojinin harmanlanmasından oluşturduğu tesislerinde yörenin en seçkin zeytinlerinden, doğadaki saflığı korunarak, zeytinyağı üretimi yapmaktadır.

Sirketimizin temel ilkesi deneyimli personeli ile donanımlı tesislerinde kaliteden ödün vermeden, hijyenik şartlarda eşsiz meyve, zeytinden; en doğal hali ile bekletilmeden ve yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmadan saflığı korunarak itina ile elde edilen zeytinyağını sofralarınıza sunmaktır…

 


Ekbir Zeytincilik dünyanın önde gelen oksijen kaynağı bölgesinde beslenmiş zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinleri işler. Ekbir Zeytincilik, zeytinyağını kendi zeytinliklerinden ve kendi fabrikasında işlenen zeytinlerden üretir. Bu nedenle tağşiş(hile) konusunda risk taşımaz. Ekbir Zeytincilik, dünyanın önde gelen Ayvalık zeytin çeşidinden elde edilen yağları ambalajlar. Üretiminde geleneksel taş baskı yöntemi ve modern kontinü soğuk sıkım sistemi uygulanır. Ekbir Zeytincilik fabrikasına gelen zeytinler, toplanış şekline göre sırık ve dip olarak ayrı makinalarda sıkılarak zeytinyağındaki kalite ve nefaset kaybına uğratılmadan ambalajlanır. Ekbir Zeytincilik tesislerinde yılda 100 ton zeytin ve 500 ton zeytinyağı üretilmektedir.

Basında Biz Sosyal Ağ Biz Kimiz Foto Galeri Sıkça Sorulan Sorular Sipariş İşlemleri Ödeme İşlemleri Teslimat İşlemleri İptal ve İade İşlemleri Ayvalık Mağazamız Cunda Mağazamız Fabrika Mağazamız Gizlilik Bildirimi Kullanıcı Sözleşmesi Güvenli Alışveriş ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistemi Cografi işaret Tescil Belgesi Marka Tescil Belgesi